KİRALAMA SORU CEVAPLAR

Kiralamayı düşündüğünüz size uygun bir aracımız mutlaka vardır !

ARAÇ KİRALAMA SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm araçlarımızın rent a car kaskosu bulunmaktadır. Ancak kaskonun geçerli olabilmesi için yetkili merciiden "Trafik Kaza Raporu" ve "Alkol Raporu" ile birlikte, diğer tarafın evrakları ehliyet, ruhsat ve trafik sigorta fotokopiler vs... temin etmeniz ve en geç 24 saat içinde ofisimizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.
Rezervasyonlarınız için bir zaman sınırlaması yoktur, ancak ne kadar erken rezervasyon yaptırırsanız talep ettiğiniz aracın temini o derece rahat olacaktır, geç yapılan rezervasyonlarda elimizdeki seçenekleri değerlendirmek zorunda kalmanız gerekebilir.
Şirketimiz tarafından rezervasyon iptali bugüne kadar olmamıştır, tabiki de elinizde rezervasyon formumuzun tarafımızdan onaylandığını gösteren belgeyi e-mail veya fax yolu ile size ulaştırıyoruz, talep ettiğiniz aracın temin edilemediği durumlarda (kaza, büyük bir arıza veya geç dönmesi gibi çok sık olmasa da istem dışı durumlarda) muadili veya bir üst modeli ile upgrade edilmektedir.
İster mailorder isterseniz araç tesliminde slip yöntemi ile ödeme yapabilirsiniz. Mailorder yöntemi ile ödemelerde Rezervasyon Formundan çıktı alıp doldurarak (+90-212-465 37 93)'e faxladığınızda gerekli işlemleri banka ile biz tamamlıyoruz. Kredi Kartı ile yapılan her türlü ödemelerde %18 K.D.V. yi fiyatın toplamına ekleyerek kartınızdan tahsil edeceğimizi unutmayınız.
Depozito uygulamamız kaza anında raporların alınmaması veya alkollü olarak araç kullanımında, gecikme, sürücü hatalarından doğan arıza ve hasarlarda kullanılır, depozito nakit veya kredi kartı ile yapılabilir. Alınan depozit kira kontratı üzerinde belirtilir. Aracın dönüşünde aksi durum olmadığı taktirde depozitonuz iade edilir.
Kullanabilir. Bu durumda diğer kullanıcının ehliyet bilgileri tarafımıza ulaştırılmalıdır. Kontrat üzerinde bilgileri olmayan kullanıcıların yarattığı hasar ve arızalar kasko kapsamı dışındadır. Dolayısı ile masrafları tarafınızdan tahsil edilir.
Aracı ister ofisimizden, isterseniz bildireceğiniz adresten teslim alabilirsiniz. Havalimanlarında yapılacak teslimatlarda adınızın yazılı olduğu bir page board ile genel yolcu çıkış kapısında karşılanacaksınız.
Aracı, yine ister ofisimize, isterseniz belirteceğiniz adreslerden veya havalimanından teslim alabiliriz. Havalimanından dönüş teslimatlarında giden yolcu kapısında karşılanırsınız.
KAZA DURUMUNDA, Aracın yerini değiştirmeden bölgede yetkili olan Polis veya Jandarma tarafından Kaza Raporu, Alkol Raporu ve karşı tarafın evraklarının fotokopisini alıp 24 saat içinde ofisimizle bağlantı kurmanız gerekmektedir. Bağlantı kurulduktan sonra arkadaşlarımız neler yapmanız gerektiği konusunda sizlere yardımcı olacaktır. ARIZA DURUMUNDA, Ofisimizle bağlantı kurmanız gerekmektedir. Eğer arıza İstanbul sınırları içerisinde vuku bulmuşsa tamir servis ekibimiz en kısa sürede arızayı giderecektir. İstanbul sınırları dışında ise, doğrudan ofisimizle bağlantı kurduğunuz takdirde arkadaşlarımız neler yapmanız gerektiği konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Eğer arıza uzun sürede halledilecek ise, yine ofisimizle bağlantı kurduğunuzda bulunduğunuz yere aynı araç veya muadili bir araç gönderilip, arızalı araç ile biz ilgileniyoruz.
Yaş sınırı vardır. En az 21 yaşını doldurmuş olmalı ve en az 2 yıllık yerli veya yabancı ehliyete sahip olmanız gerekmektedir.
Şirketler için kiralamalarda bir sefere mahsus olmak üzere; vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, şirket mektubu (kullanacak kişinin şirket adına araç kiralamaya ve kullanmaya yetkili olduğunu, kira ve kasko dışı hasarlarda ödemenin şirketiniz tarafından nakit olarak yapılacağını belirten antetli kağıda imza yetkilisi tarafından imzalanmış), kullanıcı kişilerin ehliyet fotokopileri gerekmektedir.


MERT OTO KİRALAMA, belirtilen fiyatlarda, koşullarda ve araç modellerinde haber vermeden değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kiralama fiyatları bilgilendirme amaçlı olup, kiralama anında merkezimizde belirtilen fiyatlar esastır.