KİRALAMA KOŞULLARI

Kiralamayı düşündüğünüz size uygun bir aracımız mutlaka vardır !

ARAÇ KİRALAMA KOŞULLARI

En az 2 yıl geçerli sürücü belgesine sahip 21 yaşındaki kişiler A, B, C, D, E grubu araçları kiralayabilirler. F, G, H, I, K, L, M, N, O grupları için 3 yıllık sürücü belgesine sahip ve 24 yaşında olma; P, R, S, X grubu araçlar için 5 yıllık sürücü belgesine sahip ve 28 yaşında olma koşulları aranır.
En az kiralama süresi 24 saattir. Aracın teslim saati için aracın kiralandığı saat esas alınır. (Örn: Araç öğlen saat 12:00 de alındı ise aracın teslim günündeki bırakılacak saat de öğlen 12:00 olmalıdır). 3 saati aşan gecikmelerden günlük kira bedeli üzerinden 1 gün gecikme bedeli alınır.
En az kiralama süresi 6 aydır. Kiralama fiyatı olarak indirimli özel tarifeler uygulanır. Uzun süreli kiralamalar için merkez ofisimizin +90 212 465 37 90 / +90 212 465 37 91 ve +90 212 275 09 09 numaralı telefonlarımızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz.
Tüm araçlarımız full Rent a Car sigortalıdır. Ancak sigortaların geçerli olabilmesi için; trafik kaza zaptı ve alkol raporunun hemen tutturulması ve 48 saat içinde en yakın ofisimize ulaştırılması, aracın alkollü veya uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde, aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur. Fiyatlara araçların sınırsız kilometre kullanım hakkı, yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir. 8'de 8 kusurlu olunduğu durumlarda aracın tamirde kaldığı süre müşteriden tahsil edilir. Hırsızlık Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası, Tek-Yön Ücreti, Bebek koltuğu ücreti, Port - bagaj ile %18 Katma Değer Vergisi ayrıca hesaplanır. Araçlar müşteriye teslim edilirken depodaki benzin miktarı sözleşmede işaretlenir. Eksik depo benzin ile iade edilen araçlarda yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.
Ödemeler peşin veya Mert Oto Kiralama tarafından kabul edilen kredi kartlarıyla yapılabilir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde %18 Kdv eklenir. Kira bedeli araç teslimi sırasında tahsil edilir.Mert Oto Kiralama, kira bedeline ek olarak aracın modeline ve cinsine göre 1.000 Euro ya depozit talep etme hakkını saklı tutar. Kredi kartın dan slip çekilerek alınan depozit, araç tesliminde müşteriye iade edilir.
1. HIRSIZLIK SİGORTASI: Kiralanan aracın çalınması durumunda kiracı; araç 30 gün içerisinde bulunursa, aracın bulunduğu tarihe kadar olan kira bedelini, araç 30 gün içerisinde bulunmaz ise araç bedelini ödemekle yükümlüdür.Ancak kiralama başlangıcında müşteri fiyat listesinde belirtilen günlük hırsızlık sigortası primlerini ödemeyi kabul ettiği takdirde araç bedelini sigorta karşılar; müşteri aracın 30 gün içerisinde bulunduğu güne kadar olan ücreti ödemekle yükümlüdür.
2. LASTİK / CAM / FAR / SİNYAL / AYNA: Araçlarda meydana gelebilecek lastik yarılması, far, sinyal, ayna kırılması ve stepne çalınması kasko kapsamı dışındadır. Ancak kiralama başlangıcında müşteri fiyat listesinde belirtilen günlük lastik, cam, far, sinyal, ayna primlerini ödemeyi kabul ettiği takdirde hasar sorumluluğu ortadan kalkar.
3. FERDİ KAZA SİGORTASI: Müşteri kiralama başlangıcında fiyat listesinde belirtilen günlük Ferdi Kaza Sigortası primlerini ödemeyi kabul ettiği takdirde sigortanın sağlamış olduğu bütün haklara sahiptir. Daha geniş bilgi için lütfen ofislerimizle irtibat kurunuz.
Kiralanan aracın MERT OTO KİRALAMA ofislerinin bulunduğu başka bir şehirde bırakılması halinde; bırakılmak istenilen büronun uzaklığına göre fiyat hesaplanır.
Trafik kurallarına uyulmaması durumunda doğacak her türlü sorumluluk ve ceza kiralayana aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi ve mahalli makamlar tarafından tutulması halinde geçen süreler, sözleşme süresi içinde kabul edilir.
Aşağıda gösterilen hizmetlerimizden yararlanılabilmesi için ek ücret alınmaktadır.
Port - Bagaj
Kiralamadan 24 saat önce haber verilmesi halinde günde 10 Euro karşılığı sağlanabilir.
Bebek Koltuğu
Rezervasyon sırasında istenilmesi halinde günde 5 Euro karşılığı sağlanabilir.
Yurt Dışına Çıkış
MERT OTO KİRALAMA araçları ile yurt dışına çıkışlar izne bağlıdır.


MERT OTO KİRALAMA, belirtilen fiyatlarda, koşullarda ve araç modellerinde haber vermeden değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kiralama fiyatları bilgilendirme amaçlı olup, kiralama anında merkezimizde belirtilen fiyatlar esastır.